Jak wyrwać się od złodziei czasu?

Jak wyrwać się od złodziei czasu?

Złodzieje czasu to wszystko, czym się otaczasz i co wpływa na twoją koncentrację w czasie pracy. Przez nie jesteś mniej produktywny i wykonujesz mniej, niż mógłbyś. Są to przede wszystkim telefony, wraz z aplikacjami social mediów, gry czy nawet muzyka w tle. Są osoby, którym ich obecność zupełnie nie przeszkadza, ale wielu ludzi właśnie przez nie nie jest w stanie skupić się na powierzonych im zadaniach. Zmień pomieszczenie, w którym pracujesz. Bardzo często złodzieje czasu znajdują się w pomieszczeniach, które nie zostały przeznaczone do pracy. Jeśli pracujesz z domu, postaraj się na jej czas przejść do jadalni albo innego miejsca, gdzie nie będziesz mieć dostępu do typowych dla Ciebie rozpraszaczy. W biurze może być bardzo podobnie, ale zmiana otoczenia będzie wyglądała już inaczej. Postaraj się usunąć ze swojej przestrzeni wszystko, co na co dzień Cię rozprasza, wyłącz albo wycisz aplikacje pracujące w tle. Zadbaj o to, żeby nic, co znajduje się blisko Ciebie, nie przypominało Ci o złodziejach czasu, po które możesz sięgnąć.

Wycisz swój telefon albo powiadomienia w komputerze

Jeśli twoim głównym złodziejem czasu jest telefon, postaraj się nie pracować w jego pobliżu albo przynajmniej go wyciszyć. To samo dotyczy wszystkich aplikacji działających w twoim komputerze albo przeglądarce. Nie otwieraj w niej żadnych dodatkowych komunikatorów, które nie służą do komunikowania się z kontrahentami i innymi pracownikami. Prywatny telefon zazwyczaj nie jest Ci potrzebny, o ile nie czekasz na ważny telefon od członka rodziny albo nie zamawiałeś na konkretny dzień kuriera. Postaraj się więc schować go gdzieś, gdzie będzie dla Ciebie niewidoczny albo nawet eksperymentalnie nie przychodź z nim do pracy.

Przeznacz na nie czas po pracy

Jeśli masz w zwyczaju planować swój dzień, ustal czas dla złodziei czasu. Może to brzmieć paradoksalnie, ale nie należy w pełni rezygnować z przeglądania social mediów, szczególnie jeśli sprawiają Ci one przyjemność. Musisz tylko nauczyć się korzystać z nich, kiedy przychodzi na to czas, czyli poza pracą albo kiedy już uporasz się z najważniejszymi zadaniami w danym dniu. Jeśli uda Ci się znaleźć dla nich czas w swoim planie, będziesz miał większą motywację do pracy, bo będziesz wiedział, że im szybciej ją skończysz, tym szybciej sięgniesz po telefon. Taka dyscyplina zwiększy znacząco twoją wydajność.


Autor: Anna Kownacka
Opublikowano w kategorii: Blog w dniu: 2020-11-12
Tagi: telefon komórkowy, cyberbezpieczeństwo, połączenia telefoniczne, numery telefonu, nieznany numer, telekomunikacja.

 

Wykorzystujemy cookies do personalizacji reklam i analizy ruchu. Potwierdzasz zapoznanie się z polityką cookies i wyrażasz zgodę na ich używanie.