Black Friday oraz Black Week. Jak nie dać się oszukać

Black Friday oraz Black Week

Do Polski dotarł trend zwany Black Friday. Sprzedawcy często starają się go przeciągnąć dłużej, nazywając wyprzedaże Black Week. Czym jest Black Friday? Jest to obniżka stosowana w ostatni piątek listopada, która ma na celu wyprzedanie zapasów magazynowych przed nowym sezonem czy wręcz nowym rokiem. Ma też za zadanie zwolnić miejsce w magazynach na towary, które będą oferowane na święta. Wyprzedaże są bardzo duże. Ceny często są o 70% niższe na wszystkie towary. Sprzedawcy sprzedają towar poniżej wartości i poniżej ceny hurtowej w myśl zasady, że lepiej nie zarobić niż stracić. Tak to wygląda w USA a jak wygląda w Polsce?

W Polsce sprzedawcy pod szyldem Black Friday nie działają jak w USA. Nie spotkaliśmy nigdzie wyprzedaży poniżej wartości i ceny hurtowej. Są to zazwyczaj kilkuprocentowe obniżki lub wręcz oszustwa polegające na zmianie wyłącznie etykiety. Towar który kosztował 99,99zł nadal kosztuje tyle samo, tylko dodano metkę z napisem "przecena ze 149,00zł". To są nieuczciwe i wręcz nielegalne działania, ale cały czas obecne. Wystarczy spojrzeć na największą platformę sprzedażową czyli Allegro. Tam z dumnym szyldem Black Friday znajdziemy towary, które przed miesiącem kosztowały tyle samo, za miesiąc będą kosztowały tyle samo, ale w trakcie Black Friday mają dumną etykietkę "przecena 50%". To zwykłe oszustwo.

Pojawia się także w tym okresie sporo telefonicznych promocji. Dzwonią telemarketerzy z ofertą. Tylko dziś, tylko podczas Black Friday w Polsce nasz towar tańszy o 50%. Ale muszą się Państwo decydować natychmiast. Black Friday to przecież idealny sposób aby ograniczyć czasowo promocje. I telemarketerzy oraz telehandlowcy to wykorzystują. Uważajmy więc na nich i nie dajmy się oszukać podczas tego czarnego piątku.

 

Wykorzystujemy cookies do personalizacji reklam i analizy ruchu. Potwierdzasz zapoznanie się z polityką cookies i wyrażasz zgodę na ich używanie.