Śledzące nas aplikacje na telefon

Śledzące nas aplikacje na telefon

Tak naprawdę jest ich całe mnóstwo. Niektóre aplikacje śledzą nas bezpośrednio, a inne pośrednio. Najwięcej informacji na nasz temat, znaleźć można na Facebooku. Gdyż, to tam właśnie udostępniamy najwięcej danych o samych sobie, naszej rodzinie, zainteresowaniach. Nawet takie dane, jak informacja o tym, co aktualnie zamierzamy kupić, albo już kupiliśmy, może być niezwykle cenna, zwłaszcza dla firm, które chcą nam sprzedać. Z Facebooka dane, śledzą więc różne firmy i to nie tylko stanowiące dla niego konkurencję, ale także chcące wiedzieć więcej o preferencjach użytkowników. Większość z nas, dodatkowo korzysta z pomocnych aplikacji, które umożliwiają nam dostęp do wielu różnych opcji. Między innymi, takich jak możliwość dodawania zdjęć i postów na Facebooku, ale także takich rzeczy, jak logowanie Facebookiem, aby nie było konieczne zakładanie gdzieś konta.

Logowanie Facebookiem

To właśnie ta pozorna wygoda, może najbardziej nam zaszkodzić. Dane z naszego konta, mogą wtedy trafić bezpośrednio do takiej firmy, która zbiera informacje niejawne. Z pomocą tego dość popularnego portalu społecznościowego, można dowiedzieć się, między innymi jak ktoś spędza czas. Inne wpisy będą miały osoby, które dość często podróżują, a zupełnie inny te, które cenią sobie rodzinę i domowe zacisze. Są też i tacy, którzy promują określony styl życia, a także Ci co mają ukierunkowane poglądy.

Rodzina, moda i uroda

To trzy ważne kwestie, które można najczęściej dostrzec na profilach młodych kobiet, które mają małe dzieci. Ale także jest to informacja dla sprzedawców, którzy mogą w ten sposób zaoferować im nowe obuwie, swetry i inną odzież, ale także pieluchy dla małych dzieci, albo przybory szkolne dla większych. Korzystanie z telefonu, to także robienie zdjęć, które bardzo często dodajemy w swoim profilu. Na nich także można znaleźć ciekawe informacje, na przykład odnośnie tego, gdzie chodzimy, a także co tam robimy. A nowoczesne aplikacje reklamowe, tylko na to czekają, aby móc nam podsyłać spersonalizowane wiadomości, odnośnie tego co lubimy najbardziej.


Autor: Anna Kownacka
Opublikowano w kategorii: Blog w dniu: 2020-02-12
Tagi: telefon komórkowy, cyberbezpieczeństwo, połączenia telefoniczne, numery telefonu, nieznany numer, telekomunikacja.

 

Wykorzystujemy cookies do personalizacji reklam i analizy ruchu. Potwierdzasz zapoznanie się z polityką cookies i wyrażasz zgodę na ich używanie.