Czy da się żyć bez telefonu komórkowego?

Czy da się żyć bez telefonu komórkowego

Firmy i instytucje wprowadzają coraz to nowsze rozwiązania aby usprawnić swoje usługi. Niestety większość z nich wiąże się z koniecznością posiadania telefonu komórkowego. Już dziś nie jest możliwe nadanie bądź odbiór paczki kurierskiej bez telefonu. Nie skorzystamy także z paczkomatu bez komórki. Podobnie z bankowością internetową, gdzie w niebyt odchodzą zdrapki z kodami a autoryzacje należy przeprowadzić przez telefon komórkowy - bądź poprzez SMS bądź z użyciem aplikacji mobilnej banku. Również i wprowadzenie e-recepty wymaga posiadania telefonu komórkowego. Dokąd więc zmierza ten świat? Obecnie, osoby które nie posiadają telefonu komórkowego stają się powoli wykluczone ze społeczeństwa. Tyczy się to zarówno osób, które świadomie zrezygnowały z posiadania komórki jak i (to gorsze) osób, które nie posiadają telefonu ze względu na swój stan zdrowia. Są to osoby głuche bądź niedowidzące, które nie posiadają telefonu, gdyż nie są w stanie go obsługiwać. Takie osoby stają się wykluczone ze społeczeństwa i możliwości korzystania z usług wielu firm. W XXI wieku w środku Europy takie wykluczenia są niedopuszczalne.

Posiadanie telefonu komórkowego w Polsce nie jest obowiązkowe. Więc prosimy wszystkich, którzy są odpowiedzialni za wdrażanie nowych rozwiązań, aby nie warunkowały skorzystania z tych rozwiązań od posiadania telefonu komórkowego. Nie ważne, czy osoby nie posiadają takiego telefonu z własnego wyboru czy też nie posiadają komórki ze względów zdrowotnych lub ze względu na niepełnosprawność. Nie ma w Polsce obowiązku posiadania komórki więc nie można warunkować skorzystania z usług od posiadania komórki.


Autor: Anna Kownacka
Opublikowano w kategorii: Blog w dniu: 2019-12-11
Tagi: telefon komórkowy, cyberbezpieczeństwo, połączenia telefoniczne, numery telefonu, nieznany numer, telekomunikacja.

 

Wykorzystujemy cookies do personalizacji reklam i analizy ruchu. Potwierdzasz zapoznanie się z polityką cookies i wyrażasz zgodę na ich używanie.