Internet mobilny w telefonie

Internet mobilny w telefonie

Czasy zmieniły się na tyle, że to co kiedyś było luksusem dzisiaj stało się bardzo powszechne. Przykładem takiej rzeczy może być chociażby mobilny internet, czyli taki, który jest z nami niemal wszędzie. W zasadzie każdy z nas ma w chwili obecnej przynajmniej niewielki pakiet danych w telefonie, który może wykorzystać do surfowania w sieci. Dzięki takiemu udogodnieniu możemy być cały czas w kontakcie z rodziną i przyjaciółmi, pracować zdalnie, załatwiać na odległość tysiące spraw. Internet mobilny jest teraz na tyle szybki, że umożliwia stałe połączenie z mediami społecznościowymi, oglądanie filmów na YouTube oraz ściąganie bardzo dużych plików z danymi.

Internet mobilny daje nam więc możliwość nie tylko efektywnej i wygodnej pracy, ale również łatwego załatwiania bieżących spraw i dostęp do rozrywki na najwyższym poziomie. Większość sieci w Polsce oferuje już zasięg LTE, który jest na chwilę obecną najszybszą metodą na wygodne korzystanie z internetu bez zawieszek w ładowaniu stron i utraty połączenia.

Potrzebna większa uwaga

Telefony bardzo ułatwiają nam życie. Trzeba jednak pamiętać, że medal zawsze ma dwie strony. Dziś urządzenia te są bardzo łatwo dostępne, podobnie jak własny numer telefoniczny. Niestety są ludzie i firmy, który próbują to wykorzystywać w niecnych celach. Coraz więcej abonentów przyznaje, że nie są im obce niechciane telefony, zdarzające się o różnych porach doby. Czasem dzwonią do nas nawet z zagranicy. Po co? a choćby po to, żeby spróbować wyłudzić pieniądze. Próba oddzwonienia lub samo odebranie takiej rozmowy może generować niebotyczne płatności.

W ostatnich latach coraz częstszym procederem stało się wyłudzanie danych. Wyłudzający bywają bardzo sprytni i w wielu przypadkach sami podajemy im wiele bardzo osobistych informacji, choć nawet dokładnie nie wiemy, kto jest po drugiej stronie telefonu. Słyszymy wprawdzie, że się przedstawia, wymienia nazwę firmy, ale ile osób to sprawdza? Czy to faktycznie wystarczy, aby zaufać nieznanemu rozmówcy? Prywatne dane osobowe są naszym największym bogactwem i trzeba na nie uważać.

 

Wykorzystujemy cookies do personalizacji reklam i analizy ruchu. Potwierdzasz zapoznanie się z polityką cookies i wyrażasz zgodę na ich używanie.