Nie powinno się używać aplikacji do blokowania

Nie powinno się używać aplikacji do blokowania

Aplikacje do blokowania , których na rynku jest wiele, do swojego działania potrzebują dostępu do twoich kontaktów i twojej książki telefonicznej. Następnie te kontakty wysyłają do siebie na serwer w celu identyfikacji nieznanych połączeń. Wszystko w praktyce wygląda bezpiecznie i słusznie, ale tak nie jest. Postaramy się wyjaśnić, dlaczego używanie aplikacji do blokowania niechcianych połączeń czy też aplikacji do identyfikowania niechcianych połączeń jest nieetyczne, niemoralne i może być nielegalne!

Jak już wspomniano, jeśli zainstalujesz aplikacje blokujące w telefonie komórkowym, aplikacja ta wymaga dostępu do twoich kontaktów. Następnie te kontakty przekazuje do siebie na serwer, tam tworzy z nich bazę, przetwarza i zarządza w celu identyfikowania numerów. Ale czy wiesz co to za firma, czy dane są tam bezpieczne, czy zabezpieczenia baz danych przed dostępem niepowołanych osób są wystarczające? Dodatkowo, twoje kontakty to twoja rodzina, przyjaciele, znajomi. Najprawdopodobniej nie chcą, aby ktoś udostępniał ich telefony nieznanym firmom. Jak ty byś się czuł, gdyby twoi znajomi udostępniali nieznanej ci firmie twój numer telefonu? Jakbyś się czuł, gdyby ktoś przekazywał na prawo i lewo twoje dane osobowe? Dodatkowo bez twojej wiedzy i bez twojej zgody, firmie której nie znasz w nieznanym ci celu i bez korzyści dla ciebie. Takie przekazywanie zewnętrznym podmiotom danych osobowych (imię, nazwisko, numer) jest nie tyle niemoralne i nieetyczne. Może być też karane.

Dlatego następnym razem gdy po zainstalowaniu jakiejkolwiek aplikacji, czy też aplikacji do blokowania połączeń, aplikacji do identyfikacji numeru czy też innej aplikacji komórkowej, która wymaga zgody na dostęp do kontaktów - pomyśl dwa razy i nie rób nikomu co tobie niemiłe. Wiemy, aplikacje do blokowania numerów są wygodne i mogą ułatwiać życie. Ale walcząc z niechcianymi połączeniami nie rozsyłaj swojej bazy numerów na prawo i lewo nieznanym firmom.

 

Wykorzystujemy cookies do personalizacji reklam i analizy ruchu. Potwierdzasz zapoznanie się z polityką cookies i wyrażasz zgodę na ich używanie.