Sprawdź kto dzwoni na stronie internetowej

Sprawdź kto dzwoni na stronie internetowej

Niechciane i natrętne telefony to zmora każdego użytkownika telefonu. Reklamy, głuche połączenia czy natrętni telemarketerzy skutecznie zatruwają życie niejednego posiadacza urządzenia. Czy odbierać nieznane połączenia? Jak sprawdzić skąd pochodzi telefon? Czy można poznać cel i nadawcę połączenia? Niechciane telefony często bywają dość kłopotliwe i uciążliwe. Dlatego nie każdy z nas je odbiera. Część z przychodzących połączeń zostaje odrzuconych, jednak pozostaje w nas pewna ciekawość kim była osoba telefonująca do nas. Jeśli nie jesteś pewny pochodzenia połączenia sprawdź kto dzwoni. To nie jest trudne. Wystarczy wpisać numer wyświetlonego telefonu w wyszukiwarkę internetową z dopiskiem sprawdź kto dzwoni. Serwis posiada wiele informacji stworzonych na podstawie postów i komentarzy użytkowników, którzy informują o pochodzeniu połączenia. Dzięki umieszczonym postom możesz przekonać się czy jest to abonent negatywny, optymalny czy pozytywne. Dowiesz się w jakim celu dzwoni oraz z jakiej firmy zostało nadane połączenie. Teraz już wiesz czy odebrać telefon czy dodać nadawcę do grona czarnej listy.

Czy odbierać niechciane telefony?

Telefon to bardzo dobry wynalazek techniczny pozwalający mieć łączność z rodziną, która mieszka daleko. Jak również z przyjaciółmi, znajomymi, czy z zakładem pracy. Wystarczy wybrać numer i już możemy rozmawiać zaspakajając swoją ciekawość lub przekazując informację. My dzwonimy i do nas dzwonią różni ludzie w razie potrzeby. Lecz bardzo często zdarzają się niechciane telefony. Zazwyczaj dotyczą różnego rodzaju reklam i promocji. Bardzo często dotyczą propozycji zmiany sieci komórkowej. Rozmowa wtedy jest długa i przekonująca. I nie wiadomo, jak ją zakończyć.

Jak się zachować, gdy często otrzymuje się niechciane telefony? A po numerze widać, że to nikt ze znajomych. Wielu mówi nie odbieraj takich telefonów. Lecz jak nie odebrać, skoro może to być jakaś ważna wiadomość od kogoś kogo nie znamy, ale on zna naszych najbliższych. Może akurat ktoś z naszej rodziny jest w tarapatach i potrzebuje naszej pomocy. A sam nie może zadzwonić i ze swojego telefonu dzwoni w jego imieniu ktoś inny. W takiej sytuacji nie mamy ryzyka nie odbierać telefonu.

Można także numer dopisać do systemu stworzonego przez serwis ktoto.info jakim jest System Informacji Marketingowej aby poinformować wszystkie firmy, które w swojej działalności zajmują się telemarketingiem, że nie życzymy sobie połączeń w celach marketingowych czy też sprzedażowych.


Autor: Anna Kownacka
Opublikowano w kategorii: Blog w dniu: 2021-05-11
Tagi: telefon komórkowy, cyberbezpieczeństwo, połączenia telefoniczne, numery telefonu, nieznany numer, telekomunikacja.

 

Wykorzystujemy cookies do personalizacji reklam i analizy ruchu. Potwierdzasz zapoznanie się z polityką cookies i wyrażasz zgodę na ich używanie.