Wirtualny bank, realne korzyści

Wirtualny bank, realne korzyści

Zastanawiasz się nad wyborem banku, czy zwykły, a może internetowy ? Bank inetrnetowy nie ma sieci oddziałów ani tak rozbudowanej oferty jak tradycyjny, ale za to ma atuty, którymi nie może pochwalić się bank murowany. Wyższe oprocentowanie, niższe prowizje i wygodniejszy dostęp do rachunku. Transakcje można realizować tylko przez internet, telefon i bankomat. Korzystanie z rachunku w banku internetowym jest dużo tańsze niż z konta w banku tradycyjnym. Wiele transakcji nie wiąże się z żadną opłatą, do wirtualnego banku możemy wpłacać gotówki, jak i wypłacać. Korzystanie z konta internetowego jest prostsze niż z rachunku tradycyjnego. Operacje można zlecać o każdej porze dnia i nocy, banki wirtualne stworzyły swoim klientom możliwość szybkiego sprawdzania informacji o stanie konta i ostatnich transakcjach.

Można to zrobić przez telefon stacjonarny, internet, wiadomości tekstowe (sms) jak i serwis WAP. Możesz dokonywać transakcji przez telefon stacjonarny, nie płacisz żadnej prowizji, płacisz w sklepach internetowych. Osoba która dysponuje nadwyżkami finansowymi, ale nie wie kiedy je wykorzysta, może wypłacić pieniądze w każdej chwili, nie tracąc odsetek naliczonych do momentu podjęcia gotówki, w przypadku wcześniejszego zerwania lokaty w banku tradycyjnym, niestety, trzeba się liczyć z utratą wszystkich zysków. Zobacz artykuł na Bankierze o wirtualnych bankach na świecie.


Autor: Anna Kownacka
Opublikowano w kategorii: Blog w dniu: 2018-01-12
Tagi: telefon komórkowy, cyberbezpieczeństwo, połączenia telefoniczne, numery telefonu, nieznany numer, telekomunikacja.

 

Wykorzystujemy cookies do personalizacji reklam i analizy ruchu. Potwierdzasz zapoznanie się z polityką cookies i wyrażasz zgodę na ich używanie.