Era smartfonów

Era smartfonów

W dzisiejszych czasach ustalamy ramy swojego dnia na różnego rodzaju aktywności związanych z patrzeniem w kolorowy ekran naszego, kochanego smartfona. Wielu z nas budzi się ustawionym alarmem telefonu, po czym sprawdza facebooka, myje zęby słuchając swojej ulubionej piosenki, wychodząc do pracy czyta nowe wiadomości. W czasie przerwy w pracy, kolejny zastrzyk świeżych nowości wprost ze świata społecznościowego, kilka „Lubie to”, następnie powrót do domu z dawką codziennej muzyki, parę smsów do znajomych i obiad przy Tweeterze.

Można tak w nieskończoność, aż do momentu położenia się do łóżka i czytaniu e-booka. Tyle możliwości daje nam jedna, mała, prostokątna rzecz lecz, czy przypadkiem nie jest to dla nas za wiele? Czy nie zatracamy się w tym ignorując drugiego człowieka? Czy świat, w którym kontakt międzyludzki ograniczył się do kodowania tekstu w postaci wiadomości czy głośnika i mikrofonu, nie traci na wartości? Nad tym musimy się poważnie zastanowić, czy nie zatracamy się w multimediach.

 

Wykorzystujemy cookies do personalizacji reklam i analizy ruchu. Potwierdzasz zapoznanie się z polityką cookies i wyrażasz zgodę na ich używanie.