Studencka praca w call center

Studencka praca w call center

Studenci często poszukują w czasie trwania swojej nauki w szkole wyższej dodatkowego źródła dochodu, które umożliwiałoby im sprawienie sobie drobnych przyjemności, a także odciążenie rodziców w ich trudnym zadaniu utrzymania swojej pociechy w dużym mieście. Przykładem aktywności zarobkowej podejmowanej przez studentów jest praca w call center, która jest dosyć elastycznym sposobem na pieniądze i nie wymaga posiadania żadnego kierunkowego wykształcenia.

Na czym polega praca w call center?

Najczęściej praca tego typu polega na odbieraniu telefonów od interesantów i świadczenia im rozmaitego rodzaju porad. Większość firm ma własne biuro, w którym pracownicy prowadzą rozmowy, ale niektóre przedsiębiorstwa umożliwiają pracę zdalną z domu ograniczając się np. do dostarczenia firmowego telefonu komórkowego. Ażeby prowadzić tego typu rozmowy, należy mieć oczywiście zręby wiedzy na temat działalności konkretnego przedsiębiorstwa: z tego powodu zanim zacznie się odbierać telefony, najczęściej przeprowadzane jest kilkugodzinne szkolenie. Nie ma jednak w większości przypadków specjalnych wymagań wobec pracowników – szukać zarobku w takich miejscach może więc właściwie każdy niezależnie od studiowanego kierunku czy ukończonej szkoły średniej.

Dla kogo praca w call center?

Praca w call center będzie odpowiednia przede wszystkim dla osób, którzy lubią kontakt z drugim człowiekiem i nie mają oporów przed prowadzeniem z nim rozmów. Wymagana jest także pewnego rodzaju doza cierpliwości – interesanci niestety czasami potrafią być nerwowi i nieuprzejmi w rozmowach z konsultantem – na takie sprawy należy się uodpornić, ponieważ to, że czasami taka sytuacja będzie miała miejsce w tym zawodzie jest pewne. Jeżeli natomiast jest się wyposażonym w kompetencje miękkie, szczególnie w moc przekonywania zawód może stać się bardziej intratny. Zazwyczaj bowiem pracownicy, którzy sprzedadzą za pomocą infolinii jakąś usługę otrzymują stosową premię.

 

Wykorzystujemy cookies do personalizacji reklam i analizy ruchu. Potwierdzasz zapoznanie się z polityką cookies i wyrażasz zgodę na ich używanie.