Trendy w niechcianych połączeniach

Trendy w niechcianych połączeniach

Były czasy, kiedy większość z nas prawdopodobnie odebrałaby każdy otrzymany telefon. Ale czasy się zmieniają. W tym roku odbieranie połączeń z nieznanych numerów to akt heroizmu. I będzie tylko gorzej. Liczba połączeń spamowych rośnie. Statystycznie co 7 połączenie otrzymane w tym roku było spamem lub połączeniem z oszustwem. Według statystyk użytkownicy zgłosili 5 razy więcej niechcianych połączeń w roku poprzednim. Naiwnością byłoby oczekiwać, że to się skończy. Eksperci twierdzą nawet, że prawie połowa połączeń przychodzących w tym roku będzie pochodzić od oszustów i spamerów. Wśród wszystkich otrzymywanych przez nas połączeń spamowych są dwa o największym wzroście rok do roku - rozmowy telefoniczne i ciche połączenia. Przyjrzyjmy się im bliżej.

Ciche, milczące połaczenia

Zwykle wszystko zaczyna się od cichego połączenia. Odbierasz połączenie z nieznanego numeru i bez względu na to, ile razy powtórzysz „halo”, drugi koniec linii milczy. Wyjaśnienie jest proste. Ten, który zadzwonił, był w rzeczywistości zautomatyzowanym systemem komputerowym. A cisza oznaczała tylko jedno - ten komputer zbierał informacje o tobie. Każdy mały hałas, który wydałeś, wszystko co powiedziałeś, jest sygnałem dla komputera, że ​​Twój numer jest aktywny. Co jest dla ciebie złą wiadomością. Ponieważ zwykle te aktywne numery są gromadzone i sprzedawane przestępcom. Zastanawiające jest teraz, że zgodnie ze statystykami ktoto.info ciche połączenia były 8 razy częstsze w tym roku niż w poprzednim.

Robocalls

Robocalls wydają się być starą historią. Jednak, jak pokazują statystyki, ich liczba ostatnio gwałtownie rośnie. Odnotowano dziesięciokrotny wzrost! Robocall pozwala telemarketerom (i oszustom także) na szybkie zwiększenie całkowitej liczby wykonywanych połączeń. Obecnie może ich być tysiące w ciągu jednej minuty. Wszystko z powodu taniego dostępu do usług połączeń internetowych i automatycznego wybierania numerów. Spamerom łatwiej jest ukryć swoją prawdziwą tożsamość i lokalizację (dzięki tak zwanemu fałszowaniu lub maskowaniu).

 

Wykorzystujemy cookies do personalizacji reklam i analizy ruchu. Potwierdzasz zapoznanie się z polityką cookies i wyrażasz zgodę na ich używanie.