Telefon w życiu codziennym

Telefon w życiu codziennym

Telefon komórkowy ma dzisiaj każdy z nas, od dawna nie służy on tylko do dzwonienia czy wysyłania SMSów. Telefony stały się mediami pozwalającymi łączyć się z internetem, a co za tym idzie, dają nam nieograniczony dostęp do informacji. W każdej chwili możemy sprawdzić pogodę na przyszły weekend, wysłać maila, sprawdzić wiadomości ze świata czy czerpać informacje z encyklopedii. Kolejnym udogodnieniem, jakie nam dają nam dzisiejsze smartphone'y, jest z pewnością możliwość czytania e-booków i nie chodzi tu tylko o całe książki, media co raz chętniej udostępniają różnego rodzaju czasopisma i gazety w formie elektronicznej.

Bardzo przydatna może okazać się też nawigacja pozwalająca znaleźć nam na przykład najbliższy hotel czy restaurację oraz wskazać najkrótszą do niego drogę.

Wyobraźmy sobie sytuację, jesteśmy w obcym mieście, spieszymy się na randkę ale zapomnieliśmy kupić kwiaty, wyciągamy telefon i w parę sekund odnajdujemy wszystkie informacje na temat pobliskich kwiaciarni, a nasz wieczór jest uratowany. Przeczytaj ciekawy artykuł o promieniowaniu w serwisie Newsweek.

 

Wykorzystujemy cookies do personalizacji reklam i analizy ruchu. Potwierdzasz zapoznanie się z polityką cookies i wyrażasz zgodę na ich używanie.