Co zrobić by nieznane przestały dzwonić

Co zrobić by nieznane przestały dzwonić

Musimy sobie jasno powiedzieć. Spam telefoniczny będzie obecny w naszym życiu tak bardzo jak rozgoszczony już spam poprzez e-mail. Badając rynek niechcianych telefonów, nieznanych numerów i ogólnie rzecz ujmując działalności telemarketingowych możemy stwierdzić jasno. Nie pozbędziemy się ich w sposób globalny. Możemy jednak pilnować, aby problem nie dotyczył naszego prywatnego numeru. Szukasz odpowiedzi na pytanie co zrobić, aby nieznane numery przestały dzwonić. Najprawdopodobniej więc masz już kłopot z nieznanymi numerami. Piszemy wiele artykułów o tym jak dbać o swój numer telefonu aby telemarketerzy nie dzwonili, jeśli jednak już dzwonią, znaczy to, że już jesteś w bazie telemarketingowej. Co więc należy robić? Odebrać telefon?

Po pierwsze natychmiast należy przestać odbierać nieznane numery. W ten sposób po pewnym czasie telemarketer oznaczy twój numer jako nieaktywny. Aby ograniczać swoje koszty, firmy marketingowe nie chcą tracić czasu i zasobów na połączenia z numerami, które nie są odbierane. Więc jeśli przestaniesz odbierać telefon od nieznanych numerów, jest spora szansa, że po pewnym czasie przestaną dzwonić. Jeśli musisz odbierać nieznane telefony, bo na przykład używasz telefonu do kontaktu z klientem czy też akurat wystawiłeś coś na platformie sprzedażowej i spodziewasz się telefonu od potencjalnych kupujących, wtedy zawsze przed odebraniem sprawdź numer telefonu choćby w Google zanim odbierzesz. To zajmie ci tylko chwilę, jeśli jesteś przed komputerem zajmie ci to 5 sekund (trzy sygnały telefonu). A nawet jeśli rozmówca zdąży się rozłączyć to możesz po chwili oddzwonić.

Pamiętaj, że twój numer telefonu jest łakomym kąskiem dla telemarketerów i jeśli wpadniesz w ich sidła, to będą z uporem wydzwaniać. Najważniejsza jest prewencja, aby nasz numer nie wpadł w ręce sprzedawców telefonicznych. A jeśli już jest w ich łapskach, po prostu przestań odbierać telefony, jeśli nie wiesz kto jest po drugiej stronie słuchawki. Nieznany numer? Zapomnij!


Autor: Anna Kownacka
Opublikowano w kategorii: Blog w dniu: 2020-02-26
Tagi: telefon komórkowy, cyberbezpieczeństwo, połączenia telefoniczne, numery telefonu, nieznany numer, telekomunikacja.

 

Wykorzystujemy cookies do personalizacji reklam i analizy ruchu. Potwierdzasz zapoznanie się z polityką cookies i wyrażasz zgodę na ich używanie.