Pierwszy telefon Twojego dziecka

Pierwszy telefon Twojego dziecka

Pierwszy telefon Twojego dziecka. Przydatny przewodnik dla rodziców. Pierwszy telefon komórkowy dziecka to ogromny krok. Pomaga pozostać w kontakcie, ale jednocześnie może powodować wiele problemów. Oto kilka sugestii, które mogą pomóc. W miarę starzenia się dzieci potrzebują coraz większej swobody. Chcą chodzić do szkoły samotnie, wybiegać z przyjaciółmi lub iść do lokalnego sklepu ze słodyczami bez irytującego rodzica za plecami. Telefon komórkowy to świetny sposób na pozostawanie w kontakcie. Należy jednak przestrzegać pewnych zasad, rozważając zakup pierwszego telefonu komórkowego dla swojego dziecka. 5 przydatnych wskazówek dla rodziców.

1. Zawsze należy pamiętać, że pierwszy telefon komórkowy dziecka ma tylko jeden prosty cel: utrzymywać łączność rodziców i dzieci. Jeśli nie potrzebujesz, aby Twoje dziecko przeglądało Instagram, oglądało filmy z YouTube lub dodawało nowe posty na Facebooku, prawdopodobnie będziesz chciał korzystać z podstawowego telefonu komórkowego. Skoncentruj się także na urządzeniach trudnych do złamania.

2. Chroń telefon komórkowy dziecka przed wszelkiego rodzaju zagrożeniami. Poinstruuj dziecko, aby nigdy nie pozostawiać urządzenia bez nadzoru w miejscu publicznym, a także ustal silne hasło, aby ograniczyć dostęp. Zainstaluj i utrzymuj oprogramowanie antykradzieżowe.

3. Jeśli telefon Twojego dziecka ma dostęp do Google Play lub App Store, rozważ uzyskanie blokady rodzicielskiej.

4. Naucz swoje dziecko o robotach i oszustwach. Przekaż dziecku, że nie powinno odbierać nieznanych numerów. A jeśli jakieś nieznane będą dzwonić, ma Ci o tym powiedzieć. Ty sprawdź te nieznane numery na ktoto.info.

5. Rozważ zakup pasującego etui. Wybierz model z wytrzymałą powłoką przetestowaną na upadek, nie zapomnij również o niezawodnej osłonie ekranu.

 

Wykorzystujemy cookies do personalizacji reklam i analizy ruchu. Potwierdzasz zapoznanie się z polityką cookies i wyrażasz zgodę na ich używanie.