Do czego zmusza ludzi kryzys

Głuchy telefon

Żyjemy w cywilizowanym świecie, nasz kraj się rozwija, a większości produktów jest pełno na naszym rynku. Są jednak kraje, określane mianem krajów „trzeciego świata”, gdyż panuje w nich bieda, brud i wokół jest wielu smutnych, zapracowanych i zarabiających grosze ludzi. Niektórzy z nich nie mają dosłownie nic, nawet domów, mieszkają w prowizorycznych pomieszczeniach i mają szczęście, jeśli nie pada im na głowę. To bardzo często w takich miejscach powstają grupy, które zakładają gangi, zajmujące się oszustwami.

Od jakiegoś czasu zaczyna dzwonić nieznany numer zastanawiasz się wtedy kto dzwoni ale nie masz nawet pojęcia, z jakiego to kraju. Bardzo często błędnie identyfikujesz, czyj to numer może być. Sugerując się błędnie informacjami, które źle odczytujesz. I nawet nie zastanawiasz się czy odebrać bo na początku numeru wyświetla się na przykład cyfra dwadzieścia dwa. Taki numer może się kojarzyć z kierunkowym z Warszawy, tymczasem może to być numer, pochodzący z zupełnie innego kontynentu. I różni się tylko dodatkową, jedną cyfrą, na którą być może nie zwróciłeś uwagi. Choć czasem trudno dziwić się, ze ludzie mają takie dziwne pomysły, aby wyłudzać od innych środki finansowe, nietrudno się domyśleć, dlaczego oni tak postępują. Jednak każdy z nas ciężko pracuje, próbuje się utrzymać, ale także wydawać pieniądze w granicach rozsądku. Nikt inny nie ma prawa nas oszukiwać, a ofiarami takiego procederu stać się możemy zarówno po odebraniu niewłaściwego numeru, jak też przez oddzwonienie na niego, w obawie, że chodzi o jakąś, pilną sprawę.

Większość numerów, które w jakiś sposób naruszają dobra polskich obywateli, są weryfikowane i zgłaszane na właściwej stronie www. Dzięki niej można sprawdzić, czy dany numer telefonu może narazić nas na wysokie koszty rozmów telefonicznych, czy jest to zwyczajna pomyłka. Lepiej chociaż w niewielkim stopniu sprawdzić, czy określony numer jest niebezpiecznym, czy odebranie połączenia będzie tylko normalnie policzone za przeprowadzoną rozmowę.

 

Wykorzystujemy cookies do personalizacji reklam i analizy ruchu. Potwierdzasz zapoznanie się z polityką cookies i wyrażasz zgodę na ich używanie.