Najlepszy bank przez telefon. Który bank najlepszy?

Najlepszy bank przez telefon. Który bank najlepszy?

Niniejsze oceny zostały wystawione w redakcji. Nie jest to kolejny sponsorowany ranking, który ma na celu nadanie sobie pięciu gwiazdek za odpowiednią kwotę pieniędzy i odpowiadać na pytanie jaki bank najlepszy czy też który bank wybrać. Zastanawialiśmy się w redakcji, który z banków daje możliwość najlepszej obsługi przez telefon. A co rozumiemy poprzez obsługę przez telefon? W pierwszej kolejności oceniliśmy, który bank ma najlepszą aplikację mobilną. Skupiliśmy się tu na funkcjonalności, przydatności opcji, przejrzystości, szybkości działania i wielu innych czynnikach o których poniżej. Następnie zastanowiliśmy się, który bank ma najlepszą obsługę przez telefon. Tutaj braliśmy pod uwagę czas połączenia się z doradcą, sprawność rozwiązywania problemów, ilość rzeczy, które możemy załatwić przez telefon oraz stopień w jakim doradcy są gotowi nam pomóc. Ostatnim czynnikiem, jako że jesteśmy serwisem służącym do walki z telemarketerami, największym w Polsce warto dodać, skupiliśmy się nad tym jak handlowcy banku przestrzegają naszej prywatności. Odpowiedzieliśmy sobie który bank najmniej męczy połączeniami telefonicznymi.

Który bank ma najlepszą aplikację mobilną?

Przerobiliśmy w naszym życiu wiele banków. Każdy z nas ma obecnie rachunki bankowe w różnych bankach. Są to zarówno rachunki prywatne jak i firmowe i w większości korzystamy z banku nie poprzez komputer stacjonarny a właśnie poprzez aplikacje mobilne. Stąd właśnie mamy szerokie rozeznanie i doświadczenia. Jednogłośnie (co nie zdarza się raczej w redakcji tak często) stwierdziliśmy, że najlepszą bankową aplikację mobilną ma mbank. Aplikacja działa zawsze sprawnie, nie zdarzyło się nikomu w redakcji aby aplikacja się zawieszała (co zdarza się w przypadku innych banków i jest to bardzo męczące gdy wysyła się dużą ilość przelewów). Aplikacja mBanku jest także bardzo funkcjonalna, wszystkie niezbędne funkcje są w jednym miejscu a do każdej innej prowadzą maksymalnie dwa kliknięcia. Dodatkowo aplikacja zbiera o nas minimalną ilość danych a jej instalacja nie wymaga przyznania wielu praw (a jesteśmy uczuleni na punkcie prywatności i przyznawaniu praw dostępu aplikacjom mobilnym).

Który bank ma najlepszą obsługę przez telefon?

Tutaj przyznaliśmy dwa pierwsze miejsca. Na najwyższym stopniu podium znalazły się razem dwa banki. Alior i mBank. W obu tych bankach obsługa telefoniczna jest na najwyższym poziomie. Czas oczekiwania z konsultantem jest minimalny. Gdy dzwonimy na infolinię, nawet w godzinach szczytu, czas ten jest bardzo krótki w porównaniu z innymi bankami. Również połączenie się z "żywą" osobą nie jest takie trudne jak w niektórych bankach, gdzie non stop słyszy się w słuchawce "jeśli chcesz to to wciśnij tamto" i tak w kółko bez możliwości (albo z utrudnieniem) połączenia się z kimś żywym, z kim możemy porozmawiać. Dlatego też bez wahania wskazujemy Alior i mBank jako dwa najlepsze banki pod względem obsługi telefonicznej.

Który bank najmniej męczy połączeniami telefonicznymi?

Podsumowaliśmy ilość komentarzy mówiących o niechcianych połączeniach z danego banku. Mając bazę setek tysięcy komentarzy mieliśmy bardzo duży materiał do badań. Z przeprowadzonych analiz statystycznych wynika, że najmniej niechcianych połączeń wykonuje mBank zostawiając daleko konkurencję. Zbliża się tylko do mBanku inny popularny bank czyli Santander, który też ma niski współczynnik wykonywania niechcianych połączeń. Mozna więc śmiało stwierdzić, że najmniej nachalnym bankiem, który nie wciska swoim klientom na prawo i lewo nowych super ofert jest właśnie mBank.

Który bank jest najlepszy? Jaki bank wybrać?

Nie było to dla nas żadne zaskoczenie, ale zdecydowanie najlepszym obecnie bankiem jest mBank. Bank ten cechuje się najlepszą aplikacją mobilną, najlepszą obsługą telefoniczną i najmniej nachalnymi telemarketerami na rynku. Który bank jest najlepszy? Jaki bank wybrać? Zdecydowanie polecamy mBank i jest to jednogłośna opinia redakcji serwisu ktoto.info.

 

Wykorzystujemy cookies do personalizacji reklam i analizy ruchu. Potwierdzasz zapoznanie się z polityką cookies i wyrażasz zgodę na ich używanie.