Logowanie się poprzez Gmail

Logowanie się poprzez Gmail

Podobnie rzecz się ma w przypadku logowania się przez Gmaila, czyli inaczej mówiąc konto Google, jak w przypadku logowania poprzez Facebook. Tak się składa, że chcąc cokolwiek zainstalować na systemie Android, konieczne jest zalogowanie się właśnie do swojego konta. Ale w tym przypadku jest to zrozumiałe, gdyż sklep z aplikacjami należy właśnie do firmy Google, czyli producenta największej wyszukiwarki świata.

Zakładając konto Gmail także podajemy takie dane jak imię i nazwisko czy numer telefonu, zwłaszcza ten ostatni jest cenną informację dla naciągaczy i innych oszustów internetowych oraz osób działających nielegalnie. Kiedy więc podajemy dostęp do naszego konta Google jakiejś niezbyt zweryfikowanej aplikacji, która w dodatku nie cieszy się zbyt dobrą opinią, możemy się narażać na niechciane telefony. To też na naszym koncie znajduje się przeważnie co na niej jeden taki numer na który przychodzą SMS-y kiedy na przykład chcemy odzyskać dostęp. Udzielając więc zgodę na dostęp albo łączą z konta Gmail z aplikacją nie do końca świadomie narożna narażamy się na różne niebezpieczeństwa płynące w sieci ale także świata realnego. Gdyż za każdym tego typu działaniem kryją się prawdziwi ludzie, którzy wcześniej przemyśleli strategie, a potem już tylko wprowadzili ją w życie. Realizują o niej tylko swoje zamierzenia potrafię korzystać z numerów Premium to znaczy takich za które otrzymuje się wysokie wynagrodzenie i to wyliczane według określonej stawki za minutę są to bardzo drogie numery a zwykłych użytkowników i obowiązuje zasada informowanie.

Ile kosztuje minuta w czasie wykonywania połączenia na numer specjalny w ostatnim czasie ten rodzaj usług został mocno ograniczony A to właśnie z powodu takich nieuczciwych działań, bo to co innego kiedy ktoś dzwoni po poradę i zdaję sobie sprawę z ceny za tego rodzaju połączenie ze specjalistą. A zupełnie inaczej jest wtedy, kiedy nie wie on o tym fakcie i oddzwania na tak drogi numer Premium. Jeśli więc użytkownik tego nie wie jest to niezgodne z prawem stanowi naruszenie określane mianem naciągnięcia.

 

Wykorzystujemy cookies do personalizacji reklam i analizy ruchu. Potwierdzasz zapoznanie się z polityką cookies i wyrażasz zgodę na ich używanie.