Intranet to narzędzie dla Twojej firmy

Intranet to narzędzie dla Twojej firmy

W tej chwili zastanawiasz się nad uruchomieniem intranetu dla swoich pracowników. Uważasz, że to narzędzie informatyczne mogłoby być bardzo przydatne do promowania obiegu informacji, ale także do dematerializacji niektórych zadań administracyjnych. W tym artykule dokonamy przeglądu różnych kluczowych cech intranetu. Zarządzanie nieobecnościami. Jeśli w intranecie istnieje jedna istotna funkcjonalność, to jest nią zarządzanie urlopami i nieobecnościami. Dematerializując go, nagle przechodzisz do ery cyfrowej ze wszystkimi korzyściami, jakie to przedstawia. Skończysz z tymi wszystkimi długimi i żmudnymi papierowymi formularzami do wypełnienia, które następnie musisz podpisać, a następnie wbić ręcznie. W intranecie umożliwiającym zarządzanie wnioskami urlopowymi pracownik będzie musiał złożyć formularz tylko w kilku kliknięciach. Następnie kierownik zatwierdzi wniosek poprzez przepływ pracy. Wówczas wszystkie żądania zostaną automatycznie skonsolidowane w raporcie. Oznacza to znaczną oszczędność czasu, ale także drastyczne zmniejszenie liczby błędów i strat w porównaniu z zarządzaniem na papierze.

Dzielenie się informacjami o firmie. W Twojej firmie każdego dnia dużo się dzieje. Przyjeżdżają nowi pracownicy. Inni biorą na siebie nowe obowiązki. Podpisujecie umowy z nowymi klientami. Wreszcie, produkty są wprowadzane na rynek. Wszystkie te wiadomości są pozytywne i przyczyniają się do motywacji waszych zespołów. Dlatego musisz się z nimi regularnie dzielić. Często odbywa się to nieformalnie podczas spotkań. Można je również umieścić w Internecie na portalu intranetowym, aby każdy mógł przeczytać informacje, kiedy ma czas.

Zarządzanie podróżami. Pracownicy są zobowiązani do podróżowania w imieniu firmy. Najczęściej jest to spotkanie z klientami lub dostawcami. Misją może być również instalacja lub naprawa produktu zakupionego przez klienta. We wszystkich przypadkach stanowi to podstawę do sporządzenia sprawozdania z wydatków w celu uzyskania zwrotu poniesionych kosztów. Proces ten może być zarządzany w intranecie. Pracownik wpisuje wszystkie wydatki poniesione podczas podróży. Następnie kierownik liniowy zatwierdza nie tylko uzasadnienie tych wydatków, ale również ich poziom w odniesieniu do polityki firmy w zakresie wniosków o zwrot kosztów. Wreszcie, księgowy zwraca wniosek o zwrot kosztów.

Katalog wewnętrzny. Do tej pory, gdy pracownik potrzebował zadzwonić do innego pracownika, sprawdzał jego dane kontaktowe w papierowej książce telefonicznej. Jest to dość czasochłonne i wymaga częstego ponownego redagowania katalogu, który szybko staje się przestarzały wraz z odejściami i przyjazdami pracowników. W intranecie dane są aktualizowane w czasie rzeczywistym. Wyszukiwanie jest bardzo szybkie i zapewnia dostęp do wiarygodnych informacji. Ponadto, jest to bardziej ekologiczne, ponieważ nie trzeba już drukować papierowego katalogu dla każdego pracownika firmy.


Autor: Anna Kownacka
Opublikowano w kategorii: Blog w dniu: 2021-03-07
Tagi: telefon komórkowy, cyberbezpieczeństwo, połączenia telefoniczne, numery telefonu, nieznany numer, telekomunikacja.

 

Wykorzystujemy cookies do personalizacji reklam i analizy ruchu. Potwierdzasz zapoznanie się z polityką cookies i wyrażasz zgodę na ich używanie.