Skuteczny prospecting telefoniczny.

Skuteczny prospecting telefoniczny.

Niezależnie od rodzaju prowadzonej działalności, przygotowanie jest kluczem do sukcesu. Tworzenie wykresu, który pozwala wskazać wszystkie aspekty i być gotowy, aby wyjść i wygrać klientów jest nie tylko mądry, ale okaże się skuteczne. Krok 1. Przygotowanie do rozmów. Niezależnie od tego, czy chodzi o sprzęt, pliki czy scenariusz, wszystkie te punkty muszą być przeanalizowane z profesjonalizmem. Sprzęt i lokalizacja. Nie prowadzi się rozmów na rogu stołu. Usiądź w spokojnym i odizolowanym miejscu, z dobrze działającym sprzętem. Plik informacyjny. Istnieją dwa rozwiązania, albo tworzysz go z własnej sieci, albo kupujesz od firm specjalizujących się w zbieraniu danych. Uważaj na tanie pliki, które często nie są aktualizowane. Inwestycja w wykwalifikowany plik, który dobrze celuje w Twoich potencjalnych klientów, szybko się zwróci. Komputer. Zapisywanie informacji na kartkach papieru szybko staje się bezproduktywne! Komputeryzacja pozwala na zapamiętywanie danych i programowanie alarmów, tak aby nie zapomnieć, do których potencjalnych klientów należy oddzwonić. Scenariusz rozmowy. W prospectingu telefonicznym nie ma nic gorszego niż improwizacja. Musisz przewidzieć i przygotować odpowiedzi na wszystkie pytania lub zastrzeżenia, które może zadać Twój rozmówca. Kolejna zasada: nie przedstawiaj swojego produktu lub usługi, ale raczej kierunek swoich działań. Umawianie się na spotkanie jest jak aperitif, ma zaostrzyć apetyt, a nie go nasycić! Określenie długości rozmów. Nigdy nie organizuj prospectingu na podstawie liczby rozmów, ale raczej na podstawie ukierunkowanego obrotu. Określenie liczby spotkań potrzebnych do osiągnięcia tego celu jest Twoim know-how w zakresie sprzedaży. Następnie określ liczbę telefonów, które należy wykonać, aby osiągnąć wymaganą liczbę spotkań: to jest Twoje know-how jako poszukiwacza.

Krok 2. Rozmowy telefoniczne. Okres rozmów telefonicznych wymaga dokładnej znajomości przyzwyczajeń i ograniczeń klientów, takich jak urlopy, święta, godziny pracy. Struktura rozmowy. Nie należy poświęcać zbyt wielu godzin z rzędu na prospecting. Ideałem jest przeprowadzenie sesji trwających od 1 do 2 godzin, a następnie zrobienie przerwy. Uważaj, aby nie przerywano Ci podczas tej sesji, abyś mógł się skupić. Okresy telefonicznego poszukiwania klientów powinny być jasno zaplanowane w Twoim kalendarzu. Efektywny kosztowo czas pracy. Podziel swój czas na agitację na dwie części. Z jednej strony połączenia początkowe, a z drugiej strony oddzwonienia od rozmówców, którzy nie byli obecni podczas pierwszego połączenia i dla których masz określone daty lub godziny oddzwonienia.

Etap 3. Po rozmowach telefonicznych. Dużym atutem są rejestry statystyczne. Upewnij się, że potwierdzasz spotkania z prospektem z 48-godzinnym wyprzedzeniem. Wykorzystaj statystyki, aby określić najlepsze dni i godziny tygodnia na kontakt z potencjalnymi klientami. Następnie zaplanuj swoje gniazda połączeń w tych czasach.

Błędy, których należy unikać. 1. Improwizowanie swojej prezentacji. 2. Brak ukierunkowania na potencjalnych klientów. 3. Monotonia przekazu. Jeśli Twoja wypowiedź będzie brzmiała "recytatorsko", zniechęci to klienta. 4. Zniechęcanie się. Im bardziej jesteś pewny siebie, tym bardziej jesteś skuteczny. Doświadczanie porażek w poszukiwaniach jest rzeczą normalną. 5. Usuwanie prospektów z akt. Klient, który nie zaakceptował jest klientem, który jeszcze nie zaakceptował! Odczekaj kilka miesięcy i oddzwoń do tej osoby. Wyniki są czasami zaskakujące! 6. Zaprzestanie prospectingu zaraz po umówieniu się na spotkanie (brak czasu) oznacza ryzyko spadku aktywności w kolejnych miesiącach. Musisz stale i regularnie poszukiwać klientów, aby generować regularne obroty.


Autor: Anna Kownacka
Opublikowano w kategorii: Blog w dniu: 2021-11-09
Tagi: telefon komórkowy, cyberbezpieczeństwo, połączenia telefoniczne, numery telefonu, nieznany numer, telekomunikacja.

 

Wykorzystujemy cookies do personalizacji reklam i analizy ruchu. Potwierdzasz zapoznanie się z polityką cookies i wyrażasz zgodę na ich używanie.