Twoje dane w telefonie

Twoje dane w telefonie

Czy zdarzyło wam się odebrać telefon, który już od początku irytował i doprowadzał was do szału? Słowotok, zagadywanie, wypytywanie itp. Niechciane telefony to zmora... Większości użytkowników telefonów komórkowych. A nawet i stacjonarnych. Osobom po drugiej stronie chodzi o wciśnięcie nam jakiegoś produktu, zaproszenie na różnego typu spotkania i prezentacje, a w pewnych przypadkach dochodzi również do sytuacji gdzie ma miejsce wyłudzanie danych. Nasz wiek, status społeczny, miejsce zamieszkania, zatrudnienie, stan cywilny itp. Jeśli już odbieramy rozmowę przychodzącą z niewiadomego źródła, od nieznanego nam numeru, bądźmy ostrożni. Unikajmy odpowiadania na podejrzane lub po prostu wścibskie pytania. Sami możemy drążyć, skąd dany rozmówca ma nasz numer. Skąd wie jak się nazywamy itp. Chrońmy nasze dane w jak największym stopniu. Są to cenne informacje, które nas definiują w społeczeństwie. I nie dajmy się podejść cwanym, wyuczonym, dzwoniącym do nas osobom. A weźmy wręcz nazwę firmy z której dzwonią i skasujmy siebie z ich bazy.

Często zdarza ci się, że na twój numer telefonu dzwonią różnego rodzaju firmy i ankieterzy? Oczywiście jest to dość męczące kwestia. Takie wydzwanianie może czasami mocno irytować. Jednak takie telefony mogą być również dla nas bardzo niebezpieczne, o ile nie zachowamy odpowiednich środków ostrożności.

Niechciane telefony - jak poradzić sobie z tym problemem?

Najprościej byłoby w ogóle takich telefonów nie odbierać. Jednak nigdy nie mamy pewności kto do nas dzwoni. Nie odbierają w ogóle połączeń z nieznanych nam numerów możemy przeoczyć jakąś istotną dla nas sprawę. Zawsze więc warto taki numer telefonu sprawdzić w internecie. Jest kilka przydatnych stron, gdzie znajdziemy bazę nękających numerów.

Wyłudzanie danych prze telefon

Jednak uporczywi handlowcy oprócz irytacji, którą w nas wywołują, w zasadzie nie są dla nas niebezpieczni. W przeciwieństwie do przestępców, którzy poprze telefon wyłudzają dane. Bądźmy więc ostrożni i nigdy nigdy przez telefon nie podawajmy swoich danych osobowych. To są informacje szczególnie wrażliwe i w rękach przestępców mogą zostać wykorzystane.


Autor: Anna Kownacka
Opublikowano w kategorii: Blog w dniu: 2019-02-18
Tagi: telefon komórkowy, cyberbezpieczeństwo, połączenia telefoniczne, numery telefonu, nieznany numer, telekomunikacja.

 

Wykorzystujemy cookies do personalizacji reklam i analizy ruchu. Potwierdzasz zapoznanie się z polityką cookies i wyrażasz zgodę na ich używanie.