Jak namierzyć zagubiony telefon?

Jak namierzyć zagubiony telefon?

Zgubienie smartfona to bardzo nieprzyjemna sytuacja i wbrew pozorom dla większości osób najbardziej bolesne mogą być konsekwencje inne niż finansowe. W pierwszej kolejności warto oczywiście podjąć próbę znalezienia urządzenia. Smartfony Android ściśle współpracują z Google, które dają proste rozwiązanie, jak znaleźć telefon, gdy go stracimy. W tym wypadku konieczne jest posiadanie konta Google. Procedura nie jest skomplikowana. Wchodzimy na swoje konto Google. Na stronie głównej profilu przechodzimy do zakładki „Bezpieczeństwo”. W polu „Twoje urządzenia” znajdziemy informację, na jakim komputerze, tablecie czy telefonie jesteśmy zalogowani. W tym miejscu wybieramy zagubiony smartfon i klikamy przycisk „Znajdź telefon”. Po kliknięciu musimy podać raz jeszcze hasło dla weryfikacji, następnie zobaczymy różne opcje: zadzwoń, znajdź, wyloguj się z telefonu. Dostępne są opcje lokalizacji telefonu, wysłanie sygnału dźwiękowego, nadanie komunikatu, jaki ma się pojawić na ekranie smartfona, a także zdalne usunięcie wszystkich danych.

Jeżeli natomiast mamy włączoną tylko transmisję danych, wciąż możemy skorzystać z opcji odtwórz dźwięk. Kiedy ją wybierzesz, nasz smartfon będzie dzwonił przez 5 minut albo do momentu, aż go znajdziemy i odblokujemy. Co ważne, urządzenie zadzwoni, nawet jeśli jest wyciszone. To rozwiązanie pomoże znaleźć zgubiony telefon, ale raczej nie przyda się przy skradzionym. F-Secure Mobile Security to kolejny świetny produkt na systemy Android. Dzięki niemu nie tylko ustalimy lokalizację smartfona. Po zainstalowaniu go na naszym urządzeniu zyskujemy również ochronę i bezpieczeństwo w Internecie (m.in. ochrona przed wirusami), blokadę niechcianych połączeń czy wiadomości. W przypadku kradzieży lub zgubienia telefonu w prosty i szybki sposób jesteśmy w stanie go namierzyć. Program pozwala zablokować urządzenie zdalnie, włączyć głośny alarm oraz wyczyścić pamięć smartfona. Jeśli zgubiliśmy telefon i wiemy, gdzie mogło nam się to przytrafić, to pamiętajmy o jeszcze jednej skutecznej metodzie odnalezienia go. Warto udać się w miejsce, gdzie zgubiliśmy telefon, i za pomocą innego telefonu zadzwonić do siebie.


Autor: Anna Kownacka
Opublikowano w kategorii: Blog w dniu: 2019-08-05
Tagi: telefon komórkowy, cyberbezpieczeństwo, połączenia telefoniczne, numery telefonu, nieznany numer, telekomunikacja.

 

Wykorzystujemy cookies do personalizacji reklam i analizy ruchu. Potwierdzasz zapoznanie się z polityką cookies i wyrażasz zgodę na ich używanie.