Oszustwo dotyczące zwrotu pieniędzy

Oszustwo dotyczące zwrotu pieniędzy

Telefon dzwoni, odbierasz go, a potem słyszysz niepokojące wieści - komputer został przejęty przez hakerów i należy go natychmiast naprawić. Na szczęście miły facet po drugiej stronie linii telefonicznej może ci natychmiast pomóc. Potrzebują tylko dwóch rzeczy - zdalnego dostępu do komputera i płatności. To oszustwo związane z pomocą techniczną. Ale oszuści są zaradni i ostatnio udoskonalili swoją strategię, aby odnieść jeszcze większy sukces niż wcześniej. I to jest historia o tym, jak narodził się fałszywy przekręt.

Jak wygląda ten fałszywy oszustwo zwrotowe (zwane również „oszustwem odzyskania”)? Zwykle dzwoniący zapyta, czy jesteś zadowolony z ich usług. Jeśli powiesz, że nie, zaoferują ci zwrot pieniędzy. W innej odmianie wydaje się, że do ciebie dzwoni duża firma technologiczna (taka jak Microsoft). Osoba przez telefon twierdzi, że przez pomyłkę obciążono Cię za produkt pomocy technicznej i dlatego firma jest ci winna zwrot pieniędzy. Aby otrzymać ten zwrot, wystarczy podać im informacje o karcie kredytowej na którą przeleją należność. Bez względu na to, jaka jest ich historia, zawsze proszą Cię o podanie karty bankowej lub kredytowej. Nie dają jednak żadnych informacji. Nie podawaj im swojego konta bankowego, karty kredytowej ani innych informacji o płatnościach. Chroń swoje pieniądze. Za pomocą tych prostych kroków. Padłeś ofiarą oszustywa>?

Pomimo tego, co mógłby powiedzieć identyfikator dzwoniącego, legalne firmy technologiczne nie wykonują niechcianych połączeń. Zachowaj ostrożność, gdy nadejdą nieznane połączenia. Nie daj się zwieść identyfikatorowi dzwoniącego, ponieważ oszuści zwykle używają tak zwanego maskownic numerów, aby mogli udawać prawie każdego. Nigdy nie udzielaj nieznajomemu zdalnego dostępu do komputera. Ponieważ jeśli to zrobisz, ryzykujesz nie tylko zainfekowanie komputera złośliwym oprogramowaniem, ale także kradzież danych osobowych. Jeśli potrzebujesz pomocy technicznej, zadzwoń bezpośrednio do firmy. Nigdy jednak nie dzwoń pod numer podany w wyskakującym oknie, które ostrzega przed problemami z komputerem!

 

Wykorzystujemy cookies do personalizacji reklam i analizy ruchu. Potwierdzasz zapoznanie się z polityką cookies i wyrażasz zgodę na ich używanie.