Jak oszczędzać baterię w telefonie

Jak oszczędzać baterię w telefonie

Istnieje kilka sposobów oszczędzania baterii w telefonie, oto kilka z nich. Które z całą pewnością przydadzą się nie tylko nowym, ale także nieco bardziej doświadczonym użytkownikom. Po pierwsze unikanie zimna. To wydawać się może nieco dziwne, ale baterie narażone na długotrwałe działanie zimnej temperatury, mogą ulec szybciej rozładowaniu. Powiemy tu więcej o ładowaniu baterii do pełna, sprawdzaniu ładowarki, wymianie baterii, noszeniu przy ciele oraz mało aktywnych aplikacjach.

Ładownie do pełna

Ta zasada powinna obowiązywać nie tylko, na początku. Kiedy to bateria jest nowa, ale także wtedy, gdy zależy nam na jej długiej pracy. Kiedy telefon alarmuje nas o niskim poziomie baterii, to niezwykle ważne jest nie tylko ją trochę doładować, ale naładować ją do pełna. Można wtedy sprawdzić, na jak długo baterii wystarczy. Ale także przekonać się, których aplikacji używamy najczęściej. Zobacz jak prawidłowo ładować baterię.

Sprawdzanie ładowarki

Ładowarka może nieźle namieszać, zwłaszcza jeśli nie została przetestowana, albo przestanie działać. Kiedy okazuje się, że bateria nie jest ładowana, albo szybko się rozładowuje. Wtedy może się okazać, że konieczne może być sprawdzenie poszczególnych elementów okablowania.

Wymiana baterii

Wymiana baterii, powinna mieć miejsce, zawsze wtedy, kiedy to konieczne. To znaczy, gdy przestaje się ona ładować. Albo, kiedy ciągle niski poziom baterii, nie pozwala na normalne funkcjonowanie telefonu. Trzeba wtedy sprawdzić najpierw ładowarkę, potem wejście do ładowania, a na końcu zmienić na nową baterię.

Noszenie przy ciele

Choć z jednej strony, to dość niezdrowe, jak mówią badania naukowe. To zimą, noszenie telefonu przy ciele na przykład w kurtce, może pomóc zachować baterię na dłużej. Chodzi głównie o to, aby przez jej ogrzewanie, możliwe było zachowanie mocy na dłużej. Tak, czy siak telefon nosimy zawsze tak, aby móc go znaleźć. Damska torebka, to także dobre miejsce, ale tam przeważnie nie słychać telefonu, kiedy ten w czasie chodzenia po mieście nagle zadzwoni.

Mało aktywne aplikacje

Niektóre aplikacje czerpią strasznie dużo baterii, raz ze względu na ich częste użytkowanie. Tak jak na przykład Facebook. Ale także aplikacje posiadające funkcje takie, jak ruchome wyświetlanie na ekranie, mogą powodować znaczne jej zużycie. Sprawdźmy też nie tak często używane aplikacje jak Linkedin czy PayPal albo nawet Miles and More, któe działąją w tle.

 

Wykorzystujemy cookies do personalizacji reklam i analizy ruchu. Potwierdzasz zapoznanie się z polityką cookies i wyrażasz zgodę na ich używanie.