Pierwsza ECO Friendly wyszukiwarka

Pierwsza ECO Friendly wyszukiwarka

Zakończyły się zmiany strukturalne, technologiczne i proceduralne w serwisie ktoto.info. Nadszedł więc czas, aby poinformować czytelników i wiernych użytkowników tej największej wyszukiwarki nieznanych numerów o zmianach oraz pochwalić się, że serwis ktoto.info jest pierwszą ECO-FRIENDLY wyszukiwarką nieznanych numerów. Zmian było sporo, zarówno w biurach jak i technologicznych. Wszystkie jednak zmierzały ku temu, aby świadczyć najwyższej jakości usługi w sposób przyjazny dla środowiska. Poniżej opiszemy kilka najważniejszych zmian. Może nie są aż tak spektakularne, ale bardzo istotne. Mamy nadzieję, że konkurencyjne serwisy pójdą w nasze ślady. Byliśmy i jesteśmy liderami. Mamy nadzieję zostać nimi także w tym ważnym aspekcie ekologicznym.

Zmiany technologiczne w serwisie ktoto.info

Czy zmiana szybkości ładowania strony z 10 milisekund do 8 milisekund może ratować środowisko? Oczywiście że tak, jeśli mamy do czynienia z dziesiątkami milionów zapytań miesięcznie i setkami milionów zapytań rocznie. skrócenie czasu o 2 milisekundy daje nam sekundę pracy na 50 odświeżeń czyli 1 dzień na 85 tysięcy odświeżeń. to daje nam łącznie oszczędność około 500 roboczo-dni pracy komputera. Tyle prądu zostanie zaoszczędzonych poprzez zwiększenie szybkości ładowania strony o dwie milisekundy. Nie mówiąc o dodatkowym plusie, czyli zadowoleniu użytkowników.

Zmiany organizacyjne w serwisie ktoto.info

Odeszliśmy całkowicie od używania papieru. W naszych biurach całość korespondencji ma obecnie charakter elektroniczny. Pozwoliło to zaoszczędzić dziesiątki opakowań papieru do drukarek (plus tuszu, utylizacji tonerów, prądu dla drukarek itd.) Dodatkowo wprowadziliśmy zasadę wyłączania prądu po godzinach pracy. Osoby opuszczające biura jako ostatnie wyłączają zasilanie. W ten sposób wyłączone zostają komputery pozostawione w stanie uśpienia, ładowarki telefonów, telewizory w stanie czuwania i inne urządzenia elektroniczne. Wymieniliśmy także świetlówki na lampy LED.


Autor: Anna Kownacka
Opublikowano w kategorii: Blog w dniu: 2019-04-22
Tagi: telefon komórkowy, cyberbezpieczeństwo, połączenia telefoniczne, numery telefonu, nieznany numer, telekomunikacja.

 

Wykorzystujemy cookies do personalizacji reklam i analizy ruchu. Potwierdzasz zapoznanie się z polityką cookies i wyrażasz zgodę na ich używanie.