Podstawy biznesu online

Podstawy biznesu online

Biznes online dla wielu ludzi stanowi wielką zagadkę. Co warto wiedzieć przed rozpoczęciem działalności w internecie? Podstawą aktywności w sieci jest strona internetowa, blog lub profil firmy w mediach społecznościowych. Jest to przede wszystkim miejsce, w którym możemy prezentować naszą wiedzę, umiejętności, budować markę, pozycję specjalisty ale też pozyskiwać klientów. Powinniśmy zadbać o to aby adres strony był krótki, prosty do zapamiętania i najlepiej gdyby budził skojarzenie z naszą firmą lub budowaną marką.

Aby nasz pomysł na biznes nie został zmarnowany, na stronie powinno pojawić się kilka podstawowych elementów. Przede wszystkim zakładki o firmie, kontakt i blog. Ciężko przecież oczekiwać, że ktoś złoży zamówienie lub propozycję współpracy, jeżeli nie będzie mógł się z nami skontaktować czy znaleźć podstawowych informacji o tym, czym się zajmujemy i jakie mamy doświadczenie. Blog z kolei pozwoli budować swoją pozycję na rynku, pokaże nas w roli eksperta i osoby której warto zaufać. Przykładem udanych biznesów online może być serwis Delaware24 lub Usacorp.pl.

 

Wykorzystujemy cookies do personalizacji reklam i analizy ruchu. Potwierdzasz zapoznanie się z polityką cookies i wyrażasz zgodę na ich używanie.