Kiedy nie wiadomo kto dzwoni

Głuchy telefon

Zawsze, kiedy dzwoni nieznany numer najlepiej byłoby się dowiedzieć, kto dzwoni. W celu zastanowienia się, czy istnieje konieczność odebrania takiego połączenia. Czy może raczej, zostawienia połączenia bez odpowiedzi. Można wyróżnić różne rodzaje priorytetów, to znaczy od telefonów pilnych, takich jak na przykład od współpracowników. Aż po istotne sprawy domowe i inne numery telefonów, mogące stanowić komunikację między usługodawcami, a nami. Oraz takie telefony, których nie da się zakwalifikować do żadnej z wymienionych kategorii.

Czasem konieczne może być ich odebranie, ale także może się zdarzyć taka sytuacja, że nie zawsze. Większość osób wykształconych, pracujących w firmach usługowych, wie kiedy sytuacja wymaga skontaktowania się z klientem, a kiedy nie ma takiej konieczności i wystarczy SMS, albo list informacyjny na przykład o zmianie regulaminu. Dla własnego bezpieczeństwa warto jest wiedzieć, że kiedy nie jest wiadomo czyj to numer. Warto zbyt pochopnie nie decydować, o tym czy odebrać bo zdarzają się oszustwa telefoniczne oraz wyłudzenia, mające na celu również pozyskiwanie danych, takich jak dane osobowe, numery innych osób, czy ważne dokumenty, umieszczane coraz częściej w naszych smartfonach. A nawet dostęp do profili na portalach społecznościowych.

Historia telefonu

Mając na uwadze, jak skomplikowane może być życie, wymyślono już wiele ułatwień. Kiedyś, aby przekazać informację, albo ją uzyskać konieczne było wędrowanie, potem wynaleziono pocztę. Ale prawdziwym wynalazkiem okazał się telefon, dzięki któremu można było komunikować się głosowo z inną osobą. Na początku była to mała odległość, ale z czasem zaczęto budować strukturę kabli na dużą skalę, tak aby możliwe było wykonywanie połączeń między odległymi od siebie miejscowościami.

Dziś już nie stanowi najmniejszego problemu rozmawiania z kimś z drugiego końca świata. A do połączeń głosowych, doszły także wideo rozmowy, dzięki którym można także zobaczyć swojego rozmówcę z lekkim nieco opóźnieniem. Tego rodzaju technologia jest coraz częściej stosowana zarówno w telefonach nowej generacji, ale również w innowacyjnych komunikatorach.

 

Wykorzystujemy cookies do personalizacji reklam i analizy ruchu. Potwierdzasz zapoznanie się z polityką cookies i wyrażasz zgodę na ich używanie.