Czym kierować się przy zakupie telefonu komórkowego?

Czym kierować się przy zakupie telefonu komórkowego

Telefon komórkowy jest urządzeniem, bez którego wielu ludzi nie wyobraża już sobie życia. To już nie tylko narzędzie komunikacji, ale bardziej okno na świat, przenośnym centrum rozrywki, aparat fotograficzny i najbardziej bliski sercu gadżet. Co jakiś czas stajemy przed dylematem: jaką komórkę kupić? Nie jest to proste zadanie, bo producenci od lat prześcigają się w oferowanych funkcjach.

W pierwszej kolejności powinniśmy określić budżet, jaki chcemy wydać na zakup telefonu, a następnie zastanowić się jakie funkcje są dla nas najważniejsze. Czy chcemy grać w gry mobilne? A może uwielbiamy robić zdjęcia? Jedną z podstawowych rzeczy, na które warto zwrócić uwagę to podzespoły z których zbudowany jest - przede wszystkim jego procesor i ilość wbudowanej pamięci RAM. To te elementy wpływają w głównej mierze na wydajność telefonu, a więc szybkość i płynność wykonywanych przez niego operacji. Warto również zwrócić uwagę na powierzchnię pamięci ROM, czyli przestrzeń, na której użytkownik może przechowywać swoje zdjęcia, gry czy aplikacje. Tylko niektóre telefony umożliwiają jej rozszerzenie za pomocą kart pamięci, najczęściej w standardzie micro SD.

Aby użytkowanie telefonu było przyjemne, powinien on posiadać również wysokiej jakości wyświetlacz. Ekrany produkowane są w kilku różnych technologach: najczęściej IPS, OLED czy AMOLED, co ma wpływ na ich jasność, kąty widzenia oraz prawidłowe odwzorowanie barw. Najnowsze telefony mogą wyświetlać obraz z częstotliwością 90Hz lub 120Hz, dzięki czemu wyświetlany obraz jest bardziej płynny.

Funkcją bez której nie można wyobrazić sobie współczesnej komórki jest robienie zdjęć. Coraz częściej aparat fotograficzny składa się z więcej niż jednego obiektywu. Oprócz głównej jednostki są to obiektywy typu szerokokątnego, zoom lub do zdjęć makro. Do tego dochodzi oczywiście również aparat do selfie, znajdujący się z przodu telefonu. Duży wybór ciekawych telefonów znajdziemy w Media Expert lub Media Markt.

 

Wykorzystujemy cookies do personalizacji reklam i analizy ruchu. Potwierdzasz zapoznanie się z polityką cookies i wyrażasz zgodę na ich używanie.