Nowoczesne telefony – korzyści i wady ich posiadania

Nowoczesne telefony – korzyści i wady ich posiadania

Z całą pewnością za wadę można uznać pewien rodzaj uzależnienia, który pojawia się z upływem czasu, kiedy wspaniałe możliwości zaczynają nas wciągać. Do takich atrakcji można z pewnością zaliczyć możliwość korzystania z internetu, ale także komunikacji na portalach społecznościowych, takich jak na przykład Facebook. Kolejną wadą jest bycie dostępnym dla ludzi, którzy chcą i mogą do nas zadzwonić. Ten kto miał w pracy, zawracających głowę współpracowników, ten wie o czym mowa.

Niektórzy mają tendencję do dzwonienia zwłaszcza po godzinach pracy, tak aby skutecznie zepsuć cały czas wolny. Podobnie rzecz się ma także w czasie urlopu, albo wolnego od pracy. Taki rodzaj telefonów można odbierać, nie tylko jako nachalny, niegrzeczny, ale także rodzaj presji, skierowanej na pracownika, zwłaszcza jeśli rozmowy takie często mają miejsce i dotyczą kolejnego dnia pracy, mimo że dopiero co skończył się bieżący.

Samodzielna nauka języka obcego

W dzisiejszych czasach jak ważna jest znajomość przynajmniej jednego języka obcego wie chyba każdy. Rodzice coraz częściej zapisują swoje dzieci do szkół np. anglojęzycznych, do takich przedszkoli a nawet żłobków. Osoby, które mają już za sobą lata nauki, mogą korzystać ze szkół językowych, których jest teraz mnóstwo na rynku, są bardzo popularne, każda szkoła proponuje inną metodę nauczania czy inne koszty i opłaty (bo są to oczywiście szkoły płatne) i na pewno nie będzie problemu, aby każdy znalazł odpowiednie miejsce dla siebie.

Natomiast co w sytuacji gdy nie stać nas na naukę w szkole językowej, lub nie mamy czasu pomimo iż placówki takie oferują swoją dostępność w różnych godzinach?, czy jesteśmy w stanie sami nauczyć się języka obcego? Moim zdaniem wszystko zależy od naszej motywacji, chęci i samozaparcia. Internet oferuje wiele możliwości do samodzielnej nauki, jest wiele stron, filmików, gdzie po kolei od podstaw jest tłumaczony każdy język, są dostępne aplikacje do nauki języka obcego które mogą nam towarzyszyć przez cały czas kiedy pobierzemy je na nasz telefon.

Dla chcącego nie ma rzeczy niemożliwych, szukajmy, czytajmy, uczmy się i wykorzystujmy wiedzę tych, którzy niewielkim kosztem chcą nam ją przekazać.

 

Wykorzystujemy cookies do personalizacji reklam i analizy ruchu. Potwierdzasz zapoznanie się z polityką cookies i wyrażasz zgodę na ich używanie.