Era informacji i jej zagrożenia

Głuchy telefon

Rozwój technologii sprawił, że każdy z nas może mieć dostęp do informacji z całego świata. Wiele dowiadujemy się przez telefon, pod warunkiem, że nie zadzwoni nieznany numer. Kiedy nie wiadomo, czy odebrać można skorzystać ze specjalnej strony www, która powstała na taką okoliczność i ułatwia identyfikację. Jest to jednocześnie bardzo proste rozwiązanie, co też nie pochłania dużej ilości naszego czasu.

Do korzystania z internetu możemy wykorzystać smartfony, czyli inteligentne telefony. Tak na prawdę można na nich już robić identyczne rzeczy, do których do niedawna niezbędny był nam tylko telefon. Chcąc przygotować nawet projekt, czy to jako prezentacja biznesowa, czy filmik, można w stu procentach wszystkie działania wykonać z urządzenia, które na co dzień trzymamy w kieszeni i początkowo miało służyć tylko jako urządzenie do dzwonienia. Możemy teraz zauważyć jak czasy się zmieniły i era przemysłowa, która jeszcze kilkanaście lat temu dominowała na całym świecie, przekształciła się na zupełnie inną. Era informacji, bo o niej mowa, stała się dominującą i praktycznie nikt nie wyobraża sobie teraz świata bez internetu, urządzeń elektrycznych, oraz social mediów (Facebook lub Instagram). Dziś od razu wiemy, kto dzwoni pod warunkiem, że mamy taką osobę, w swojej prywatnej książce telefonicznej. A te są dziś dostępne indywidualnie w prywatnym telefonie. Jeśli jednak nie wiemy, czyj to numer to może lepiej nie ryzykować, bo na świecie cały czas grasują oszuści i naciągacze. Dzięki temu, są takie osoby, które wykorzystały zmieniający się trend, zarobiły bardzo duże pieniądze i to nielegalnie.

Powstają więc coraz to nowe strony, których zadaniem jest wczesne ostrzeganie przed takimi zjawiskami, ale także z możliwością dodawania nowych numerów, które szkodzą, ale także powodują nadmiernie wysokie rachunki. Warto więc przyłączyć się do takiego działania i wykorzystać możliwości jakie niesie ze sobą wymiana informacji w dzisiejszych czasach. To się nazywa współdziałanie na rzecz poprawy wspólnego bezpieczeństwa, także ekonomicznego.

 

Wykorzystujemy cookies do personalizacji reklam i analizy ruchu. Potwierdzasz zapoznanie się z polityką cookies i wyrażasz zgodę na ich używanie.