Kto odpowiada za komentarze w serwisie?

Kto odpowiada za komentarze w serwisie?

Jednym z najczęściej pojawiających się pytań, jakie są zadawane poprzez Facebook, e-maile czy też formularz kontaktu (jeśli chcesz się z nami skontaktować, wszystkie dane kontaktowe podajemy w zakładce "kontakt" na stronie) jest pytanie o odpowiedzialność za umieszczane w serwisie ktoto.info komentarze. Aby odpowiedzieć na to pytanie, należy zagłębić się w regulamin serwisu oraz przeznaczenie portalu ktoto.info.

Serwis ktoto.info powstał po to, aby ułatwić użytkownikom identyfikację nieznanych numeru. Aby pomoc odpowiadać na pytanie czyj to numer telefonu wydzwania, jeśli nie mamy go w kontaktach. Odpowiedzieć na pytanie kto jest po drugiej słuchawce nieznanego telefonu. Czyj jest to numer telefonu. W związku z tym, musimy opierać się tylko i wyłącznie na informacjach podawanych przez użytkowników. To oni odbierając nieznane numery telefonu mają wiedzę, kto do nich dzwonił i czyj to numer telefonu. Mogą podzielić się swoimi spostrzeżeniami, poinformować innych użytkowników że z tego nieznanego numeru dzwonił kurier, z tamtego obcego telefonu dzwoniła windykacja a z jeszcze innego numeru dzwoni telemarketing. To użytkownicy tworzą treść serwisu i tylko na ich prywatnych opiniach bazuje funkcjonalność serwisu. Gdy użytkownik napisze opinię o danym numerze telefonu bazując na swoich spostrzeżeniach, doświadczeniu i wiedzy, nie mamy możliwości tego weryfikować. W związku z tym, to użytkownik bierze pełną odpowiedzialność za przekazaną opinię.

Z drugiej strony jest regulamin serwisu. Można go poczytać w zakładce "regulamin" w stopce i głównym menu strony. Tam również wskazaliśmy kto bierze odpowiedzialność za publikowane komentarze. Tą jedyną odpowiedzialną osobą jest właśnie publikujący. My jako serwis udostępniamy użytkownikom wyłącznie narzędzie do publikowania - formularz i mechanizm umieszczania komentarzy. Nie bierzemy jednak odpowiedzialności za to w jakim celu i w jaki sposób użytkownik wykorzysta to narzędzie. Czy napisze prawdziwą opinię o danym telefonie czy też napisze fałszywe oskarżenia na temat danego użytkownika telefonu czy też danego nieznanego numeru. Oczywiście, jeśli tylko będziemy posiadać wiedzę o działaniu na szkodę danego użytkownika telefonu to będziemy reagować, jednak bez tej wiedzy nie wnikamy w treści komentarzy publikowanych przez użytkowników serwisu ktoto.info z wykorzystaniem dostępnych na serwisie narzędzi.

Z powyższych powodów można podsumować odpowiedź na pytanie, kto odpowiada za komentarze w serwisie jednym zdaniem - odpowiada za nie tylko i wyłącznie użytkownik serwisu. Dlatego też prosimy o korzystanie ze strony ktoto.info w sposób uczciwy, nie naruszając praw innych osób i nie snując bezpodstawnych oskarżeń. Dodatkowo prosimy o kulturę języka i nie obrażanie innych osób. Dziękujemy za wyrozumiałość i zastosowanie się do naszej prośby.

 

Wykorzystujemy cookies do personalizacji reklam i analizy ruchu. Potwierdzasz zapoznanie się z polityką cookies i wyrażasz zgodę na ich używanie.