Media społecznościowe

Media społecznościowe

W dzisiejszych czasach ciężko wyobrazić sobie świat bez smartfonów, tabletów i laptopów. Człowiek, który ciągle goni za pieniądzem nie ma czasu na spotkania towarzyskie. Z pomocą przychodzą media społecznościowe. Jest to pewnego rodzaju odskocznia od szarej rzeczywistości, w której świat wydaje się bardziej kolorowy. Tysiące kolorowych zdjęć i ładnych opisów sprawia, że człowiek chce przebywać w tej wirtualnej przestrzeni. Kolejnym powodem społecznościowego BUM może być także szybki kontakt ze znajomymi i rodzina wystarczy dostęp do internetu. Media społecznościowe bez wątpienia stanowią także pewnego rodzaju zagrożenie, gdyż ich nadużywanie odbiera nam poczucie rzeczywistości. Świetnym przykładem destrukcyjnego działania internetu przedstawiono w filmie Sala Samobójców. Zwracajmy więc uwagę na to, jak długo siedzimy przed ekranem i jakie treści publikujemy.

Jednak tak jak we wszystkim potrzebny jest umiar i zachowanie granicy pomiędzy światem rzeczywistym a tym wirtualnym.


Autor: Anna Kownacka
Opublikowano w kategorii: Blog w dniu: 2018-11-22
Tagi: telefon komórkowy, cyberbezpieczeństwo, połączenia telefoniczne, numery telefonu, nieznany numer, telekomunikacja.

 

Wykorzystujemy cookies do personalizacji reklam i analizy ruchu. Potwierdzasz zapoznanie się z polityką cookies i wyrażasz zgodę na ich używanie.