Internet w telefonie dla dziecka

Internet w telefonie dla dziecka

Internet stał się tak powszechny w ostatnich latach, że najmłodsi nie wyobrażają sobie czasów, w których internet był luksusem przeznaczonym dla niewielu osób. Dzieci i młodzież w swoich smartfonach chcą mieć cały czas nieograniczony dostęp do swoich ulubionych aplikacji, mediów społecznościowych, filmów na YouTube. Zdecydowanie jest to główna przyczyna, dla której dzieci i młodzież chcą mieć telefony z internetem. W końcu nie wszędzie działają sieci WiFi. Internet mobilny nie jest całe szczęście związany jedynie z rozrywką, Facebookiem i Instagramem. Jeśli nasze dziecko ma zapał do zdobywania wiedzy internet w telefonie przyda mu się do zdobywania nowych informacji, odwiedzania serwisów tematycznych i nauki nowych technologii. Internet mobilny dla dzieci i młodzieży nie musi zatem być czymś złym. Warto jednak, by rodzice chociaż w minimalnym stopniu kontrolowali do czego ich dziecko używa dostępu do internetu z telefonu i starali się mu wytłumaczyć ile wartościowych rzeczy może zyskać poprzez mądre korzystanie z internetu mobilnego.

Blokada rodzicielska w telefonie

Warto pamiętać o tym, aby włączać blokadę rodzicielską dla dzieci. Ta ma za zadanie chronić nieletnie osoby przed dostępem do nieprzeznaczonych dla dzieci treści. Na niektórych stronach w sieci, zdarzają się reklamy różnych akcesoriów dla dorosłych. Tam także może niechcący wejść dziecko, na telefonie rodzica, jeśli ten nie zablokuje tego rodzaju treści. Nowoczesna technologia pozwala nie tylko na ściągnięcie do tego celu odpowiednich aplikacji. Ale także stworzenie dodatkowego profilu na telefonie, dedykowanego dla najmłodszych.

Nowoczesne przepisy są tak skonstruowane, że większość stron z treściami zakazanymi dla dzieci, ma odpowiednie dodatkowe przekierowania i konieczne jest dodatkowe potwierdzenie, że chce się obejrzeć taką stronę. Jednak dzieci są obecnie dużo bardziej bystre jeśli chodzi o obsługę urządzeń telefonicznych, internetu oraz komputerów. Warto więc właściwie obchodzić się z tego rodzaju urządzeniami, aby potrafić umiejętnie je blokować, kiedy zajdzie taka potrzeba.


Autor: Anna Kownacka
Opublikowano w kategorii: Blog w dniu: 2019-09-02
Tagi: telefon komórkowy, cyberbezpieczeństwo, połączenia telefoniczne, numery telefonu, nieznany numer, telekomunikacja.

 

Wykorzystujemy cookies do personalizacji reklam i analizy ruchu. Potwierdzasz zapoznanie się z polityką cookies i wyrażasz zgodę na ich używanie.