Krótka Historia smartfonu

Krótka Historia smartfonu

Historia smartfonów jest dość krótka, ale za to bardzo ciekawa. Pierwsze telefony powstały około dwustu lat temu na terenie Europy Zachodniej. Oczywiście, na początku wyglądały one zupełnie inaczej niż dzisiejsze smartfony. Były kilkanaście razy większe i bardzo ciężkie, do ich transportowania służyły specjalne walizki. Nasi dziadkowie nawet nie marzyli o tak małych i zgrabnych aparatach, a na założenie telefonu stacjonarnego w domu czekało się nawet po kilkanaście lat.

Telefoniczna rewolucja nastąpiła bowiem dopiero na początku dwudziestego pierwszego wieku. Wtedy powstały telefony komórkowe, które wyglądem bardziej już przypominają obecne smartfony. Niestety na początku charakteryzowały się one analogową klawiaturą i niewielkim czarno białym ekranem. O dotykowych funkcjach można było tylko pomarzyć. Dopiero z czasem zaczęły przeobrażać się w to co obecnie jest nam znane. Dzisiaj smartfony nie służą wyłącznie do telefonowania. Mają też masę innych zastosowań i towarzyszą nam każdego dnia do tego stopnia, że niektórzy nie wyobrażają sobie bez nich życia.

 

Wykorzystujemy cookies do personalizacji reklam i analizy ruchu. Potwierdzasz zapoznanie się z polityką cookies i wyrażasz zgodę na ich używanie.