Nowoczesne telefony i zdjęcia w aparacie

Nowoczesne telefony i zdjęcia w aparacie

To nic dziwnego, że skoro technika poszła mocno do przodu, w nowoczesnych telefonach znajdują się dobrej jakości aparaty fotograficzne mające wiele możliwości. Dzięki nim można wykonywać zdjęcia bardzo dobrej jakości, z dużą ilością pikseli, co sprawia że są one bardzo wyraźne. Tego rodzaju zdjęcia mogą do nas stanowić pamiątkę rodzinną. Albo rodzaj dokumentacji tego, czym się aktualnie zajmujemy, jako że na zdjęciach można uchwycić dany moment.

A po jakimś czasie mogą one powodować emocje związane ze wspomnieniami. Dla każdego z nas są to bardzo osobiste przeżycia, a nieraz spojrzenie na jedno zdjęcie, może spowodować przypomnienie sobie całej sytuacji sprzed wielu lat. Czasem dość zabawnej, ale czasem trudnej, traumatycznej, której w dodatku nie chce się już wspominać.

Zdjęcia rodziny, znajomych i dzieci

Warto zdawać sobie sprawę, że w telefonie możemy posiadać zdjęcia nie tylko własne, ale także rodziny znajomych czy na przykład dzieci. A to już są dodatkowe informacje związane z naszym życiem prywatnym. Ponad to takie zdjęcia dają możliwość ustalenia danych osobowych innych osób, w dodatku takich do których dany telefon nie należy. Wizerunki rodziny, przyjaciół oraz bliskich, ale także dzieci, czy miejsca w których lubimy przebywać, to są dane które staramy się chronić przed wścibskimi osobami, a co dopiero obcymi, mogącymi mieć złe zamiary. Warto więc zdawać sobie sprawę z tego, jak istotne jest ostrożne obchodzenie się z własnymi urządzeniami typu smartfon.

Chociaż to się może wydawać lekko przesadzone, ale równie ważne jest umiejętne publikowanie zdjęć na portalach społecznościowych. Chodzi głównie o zachowanie umiaru, zwłaszcza jeśli chodzi o podawanie zbyt wielu informacji w sieci, albo udostępnianie zdjęć np. dokumentów. Niektóre dane powinny być zamazane, albo w ogóle, czasem warto zrezygnować z publikowania np. tablic rejestracyjnych pojazdów, które są zarejestrowane na nasze nazwisko. No chyba, że chodziłoby o znalezienie takiego pojazdu i to miałoby ułatwić dotarcie do informacji. Zobacz 15 porad jak robić zdjęcia telefonem.

 

Wykorzystujemy cookies do personalizacji reklam i analizy ruchu. Potwierdzasz zapoznanie się z polityką cookies i wyrażasz zgodę na ich używanie.