Aplikacje blokujące kradną twoje dane!

aplikacje blokujące kradną twoje dane

Aplikacje do niechcianych połączeń mogą kraść Twoje dane! Gorzej niż spamerzy telefoniczni? Na pewno bardziej niebezpieczni. Niektóre programy blokujące połączenia mogą ukraść dane osobowe, wystarczy sprawdzić jak działają i do jakich danych mają dostęp. A przyjrzenie się regulaminom i warunkom nie pozostawia złudzeń. Blokowanie połączeń może być trudne, więc na rynku można znaleźć dziesiątki aplikacji do blokowania numerów , które są stworzone, aby chronić Twoją prywatność. Ale jeśli chodzi o działanie, mogą zmienić się z dobrego opiekuna w sługę zła.

Obecnie istnieje wiele różnych programów blokujących połączenia do wyboru. Podczas gdy niektóre pozwalają na samodzielne tworzenie czarnych list, inne aplikacje blokujące połączenia mają własne czarne bazy danych z numerami spamu. To wygląda na dobre rozwiązanie. Pobierasz aplikację (zwykle za darmo lub za niewielką miesięczną opłatą), a następnie na dobre pozbywasz się spamu. Jednak w niektórych przypadkach płacona cena może być znacznie wyższa, niż można sobie wyobrazić. Ponieważ płacisz swoją prywatnością.

W jaki sposób (niektóre) blokery połączeń mogą naruszać twoją prywatność? Aplikacje blokujące połączenia nie różnią się od innych aplikacji, które pobierasz do telefonu. Dlatego za każdym razem, gdy je pobierzesz, możesz zostać poproszony o zgodę na dostęp do informacji na twoim urządzeniu. Istnieją blokery połączeń, które w celu utworzenia bazy danych numerów nie tylko zaglądają do listy kontaktów, ale również wykorzystują ją dla własnych celów. Oczywiście tylko wtedy, gdy zgadzasz się na ich politykę prywatności, ale szczerze mówiąc, kto tak naprawdę to czyta? Dlatego te aplikacje po prostu przesyłają każdy kontakt i informacje z nim powiązane z listy kontaktów telefonu na ich serwery. I za każdym razem, gdy ktoś szuka numeru telefonu komórkowego lub konkretnej nazwy, aplikacje te wyświetlają informacje przesłane z Twojego telefonu. Czy jesteś pewny, że dane te i ich serwery są bezpieczne? Czy wiesz gdzie są przechowywane, kto nimi zarządza i jakie mają zabezpieczenia? Tyczy się to zwłaszcza darmowych aplikacji, które mają ograniczone budżety.

Jak chronić swoją prywatność i swój numer telefonu?

Najlepszy sposób na zachowanie bezpieczeństwa w trybie online? Po prostu zachowaj prywatność swoich informacji. Pomyśl o wszystkim, co udostępniasz online. Zawsze czytaj Warunki użytkowania i Politykę Prywatności przed pobraniem aplikacji lub subskrypcją jakiejkolwiek usługi online. Nie udostępniaj informacji, jeśli nie jest to konieczne. Dodatkowo, jeśli udostępniasz swoją książkę telefoniczną innym firmom, miej pewność, że kontakty wyrażają na to zgodę.I pamiętaj, numer telefonu komórkowego jest obecnie jedną z najbardziej prywatnych informacji. Nie powinieneś dzielić się tym z całym światem.

 

Wykorzystujemy cookies do personalizacji reklam i analizy ruchu. Potwierdzasz zapoznanie się z polityką cookies i wyrażasz zgodę na ich używanie.