Dane poza komputerem

Dane poza komputerem

Kiedyś przenosiliśmy dane na dyskietkach. Później wypalaliśmy je na płytach CD i DVD i choć to wciąż obecna w naszej codzienności technologia , to już coraz rzadziej używana. Wyparły ją pendrive-y. Małe nośniki pamięci, kieszonkowe i uniwersalne. I czasem nawet całkiem pojemne. Pojemnością jednak nie dorównują dyskom zewnętrznym. Obecnie najpopularniejsze są dyski talerzowe, choć cenowo coraz bardziej przystępne stają się też dyski zewnętrze SSD, które stanowią właściwie rozwinięcie technologi znanej z pendrive-a.

Do czego możemy wykorzystać dysk zewnętrzny? Wielu osobom służy jako kopia najważniejszych danych przechowywanych na komputerze, gdyby z komputerem coś się stało. Dysk zewnętrzny SSD jest też niezastąpiony, kiedy musimy przenieść naprawdę duże porcje danych. Wówczas pendrive już się nie sprawdza – brakuje mu pojemności. A na dysku zewnętrznym zmieścimy naprawdę sporo. Czasem nawet udaje się na nim zmieścić wszystkie nasze dane. Wówczas mamy świetną i dość bezpieczną kopie bezpieczeństwa w razie awarii komputera. Żaden dysk nie jest przecież wieczny.

 

Wykorzystujemy cookies do personalizacji reklam i analizy ruchu. Potwierdzasz zapoznanie się z polityką cookies i wyrażasz zgodę na ich używanie.